Zakopane: kamera na stoku Polana Szymoszkowa z Karczmy Pająkówka

Polana Szymoszkowa z Karczmy Pająkówka - Zakopane

Zobacz aktualny obraz z kameryPolana Szymoszkowa z Karczmy Pająkówka

Zakopane: Polana SzymoszkowaZakopane: Hala Gąsienicowa

Polana Szymoszkowa z Karczmy Pająkówka w Zakopanem

Zakopane to niekwestionowana zimowa stolica Polski. Miasto każdego roku odwiedzane jest przez prawie 2 miliony turystów. I choć wiele osób narzeka, że Zakopane jest tłoczne, skomercjalizowane i już nawet mało góralskie, to turystów tutaj powracających każdego roku nie brakuje. Zakopane jest także bardzo często miastem, które turyści odwiedzają jako pierwsze wybierając się w góry, dotyczy to szczególnie mieszkańców północnej części naszego kraju. Tutaj także wielu turystów spróbowało swoich sił na nartach lub snowboardzie po raz pierwszy.

Obecnie najpopularniejszą stacją narciarską w całym Zakopanem, obok Harendy, jest Polana Szymoszkowa. I w sumie nic w tym dziwnego, bowiem po zamknięciu tras na niegdyś popularnej Gubałówce i Nosalu, Szymoszkowa stała się jednym z niewielu terenów narciarskich w administracyjnych graniach Zakopanego. Już przed wojną Polana Szymoszkowa była stosunkowo popularnym miejscem szkoleń narciarskich, lecz ówcześnie nie było tutaj żadnej infrastruktury. Dopiero w latach 90-tych, po wybudowaniu hotelu Kasprowego, który obecnie nosi nazwę Mercur, Szymoszkowa zaczęła budzić zainteresowanie. I tak w 1997 roku postawiono tutaj pierwszą kolejkę 4-osobową o długości 360 metrów.

2015.04.21 - Przykładowy obraz z kamery z Karczmy Pająkówka na stok narciarski na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

Polana Szymoszkowa z Karczmy Pająkówka w Zakopanem Polana Szymoszkowa z Karczmy Pająkówka w Zakopanem zdjęcie nr 2

Kamera przekazująca powyższy obraz została zamontowana w Karczmie Pająkówka, która zlokalizowana jest tuż opodal górnej stacji kolejki krzesełkowej. Na zdjęciach, oprócz malowniczej panoramy Tatr, możemy zobaczyć praktycznie cały ośrodek narciarski na Polanie Szymoszkowej. Widoczna trasa narciarska biegnie wzdłuż „Dużej Kolei” – sześcioosobowej kanapy wyposażonej w osłonę chroniącą przed wiatrem i śniegiem. Długość trasy wynosi 1342 metry, a jej średnie nachylenie wynosi około 20%. Trasa w górnej części jest nieco stroma i oznaczona jest kolorem czerwonym, natomiast niżej znacznie łagodnieje. W oddali po lewej stronie, przy dobrej widoczności, możemy dostrzec „Małą Kolej”, która obsługuje jedynie dolną i łagodną część stoku oznaczoną kolorem niebieskim.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl