Zieleniec: kamera na stoku Winterpol - dolna stacja

Winterpol - dolna stacja - Zieleniec

Zobacz aktualny obraz z kameryZieleniec Winterpol dolna stacja

Zieleniec: Winterpol - górna stacjaZieleniec: Winterpol

Winterpol - dolna stacja w Zieleńcu

Kamera udostępniająca powyższy obraz zamontowana została w pobliżu dolnej stacji pomarańczowej kolejki krzesełkowej Winterpol o długości 650 metrów, oznaczonej na mapie wyciągów w Zieleńcu jako W3. Dolna stacja kolejki usytuowana jest tuż opodal drogi wojewódzkiej 389 przecinającej Zieleniec, natomiast górna stacja usytuowana jest nieco poniżej szczytu Serlicha wznoszącego się na wysokość 1025 metrów.

Obiektyw kamery skierowany został w stronę trasy oznaczonej na całej długości kolorem niebieskim, biegnącej po prawej stronie kolejki krzesełkowej, jej długość wynosi 820 metrów. Natomiast po lewej stronie wyciągu, z perspektywy dolnej stacji, wyznaczona została druga trasa niebieska o długości 700 metrów. Obie trasy na całej długości są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Ponad 80% tras narciarskich w Zieleńcu jest oświetlonych, a prawie wszystkie są sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Zieleniec bez wątpienia jest doskonałym miejscem dla osób wielbiących jazdę na nartach lub snowboardzie po zmroku. Na stokach panuje wówczas większy spokój i mniejszy tłok, a to wszystko sprzyja relaksacyjnej jeździe, i umożliwia naukę jazdy na nartach bez obaw o zderzenie się z innymi uczestnikami zjeżdżającymi na stoku.

Sezon narciarski w Zieleńcu bardzo często rozpoczyna się już z początkiem grudnia, a czasem nawet nieco wcześniej, i trwa aż do końca marca, zahaczając nawet o pierwsze dni kwietnia. Nierzadko zdarza się, że połacie śniegu na stokach zalegały jeszcze w maju, co wspaniale kontrastuje z pojawiającymi się pięknymi przebiśniegami.

2015.12.01 - Przykładowy obraz z kamery Winterpol przy dolnej stacji w Zieleńcu

Winterpol - dolna stacja w Zieleńcu Winterpol - dolna stacja w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Podróż samochodem do Zieleńca ze stolicy Dolnego Śląska zajmuje około dwóch godzin, i prowadzi przez niezwykle malowniczy zakątek Polski. Trasa wiodąca przez Kudowę-Zdrój przebiega przez malownicze Góry Beskidzkie, Sowie i Stołowe oraz pagórki województwa dolnośląskiego. Najpiękniejsze widoki rozpoczynają się tuż po przekroczeniu bramy Kotliny Kłodzkiej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony winterpol.eu